O FIRMIE

W 1945 roku w małej miejscowości Wronki pod Poznaniem na ulicy Towarowej 3 powstała Fabryka Wyrobów Metalowych, która dopiero w 1993 zyskała nową tożsamość prawną po przekształceniu w jednoosobową spółkę Skarbu Państwa z nową nazwą Amica Holding. W międzyczasie firma zrezygnowała z produkcji niektórych dotychczasowych wyrobów metalowych, postanawia jednak uruchomić produkcje kuchni gazowych, co wiąże się z rozbudową zakładu. Od 2000 roku, kiedy to Amica przejęła duńską firmę Gram, rozpoczął się rosnący eksport na zagraniczne rynki. Od tamtego momentu rozwój firmy nabrał tempa, aby ostatecznie stać się symbolem sukcesu polskiej firmy, która wchodziła na europejski rynek, a dla klientów stała się synonimem nie tylko jakości, ale i przystępności i zrozumieniu ich potrzeb.

 

TECHNOLOGIE

Projektujemy „Po ludzku” – to kluczowe słowa, które opisują firmę Amica i jej rozwój technologiczny, ponieważ dzięki właściwej ocenie potrzeb konsumentów produkty marki Amica łączą w sobie ergonomię i estetykę. W ten właśnie sposób powstały nowe linie sprzętów do zabudowy, którymi są Amica X-type oraz Q-type. Produktami, które odzwierciedlają obietnicę firmy, ponieważ stworzone zostały we współpracy z użytkownikami, są pierwszy w Polsce piekarnik otwierany dotykiem oraz okap sterowny gestem.

 

CECHY

Nie tylko za zastosowanie najnowszych technologii, ale również za łączenie pięknego wyglądu z użytecznością produktów firmę niejednokrotnie doceniono i nagrodzono, między innymi w ramach prestiżowego konkursu Red Dot Design Award, w którym w 2015 odznaczono między innymi linię Amica IN, czyli urządzenia łączące w sobie inteligentne wnętrze i stylowy wygląd. Jest to możliwe dzięki zaufaniu ludzi, którzy pomagają w tworzeniu pięknych i użytecznych sprzętów.

Amica

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium