Producenci

Stacja pogodowa Blaupunkt WS40WH

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 339,00 zł 339.00
ilość szt

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Klimat pod kontrolą…poczwórną kontrolą!
Dzięki wielofunkcyjnemu wyświetlaczowi stacji pogodowej WS40WH, możesz w tym samym czasie kontrolować odczyty z czterech czujników temperatury i wilgotności. Jeden czujnik jest wbudowany w stację pogodową, trzy pozostałe możesz umieścić gdzie chcesz – na zewnątrz, w sypialni, czy w garażu. Dzięki wyświetlaczom LCD w czujnikach, możesz również odczytać dane będąc w ich pobliżu.

Termometr i higrometr zawsze pod ręką!
Stacja pogodowa Blaupunkt WS40WH posiada wbudowany czujnik do pomiaru temperatury i wilgotności wewnątrz pomieszczenia, w którym jest zaaplikowana. Dodatkowe, dołączone do zestawu, trzy bezprzewodowe czujniki z wyświetlaczami LCD mogą dokonywać pomiarów na zewnątrz lub w dowolnie wybranej lokalizacji. Dane dotyczące pomiarów zarówno temperatury, jak i wilgotności, są na bieżąco aktualizowane i wyświetlane na wyświetlaczu LCD, wbudowanym w stację pogodową*. Dodatkowo urządzenie posiada pamięć pomiarów najniższych i najwyższych wartości zarówno temperatury, jak i wilgotności, które resetują się automatycznie podczas rozpoczęcia się kolejnej doby. Wartości temperatury mogą być wyświetlane albo w stopniach Celsjusza albo stopniach Farenheita.

Poznaj trendy panujące w Twoim otoczeniu…oczywiście trendy pogodowe.
Oprócz odczytu temperatury i wilgotności dostępne są wskaźniki trendów tychże parametrów. Pojawiające się na ekranie strzałki sygnalizują jak w przeciągu ostatniej godziny zmieniały się zmierzone wartości. Strzałka uniesiona w górę oznacza, że dany parametr zwiększył swoją wartość, strzałka w dół, sygnalizuje zmniejszenie wartości danego parametru, a strzałka pozioma oznacza, że dana wartość nie zmieniła się.

Nie musisz czekać na prognozę pogody – wystarczy zerknąć na naszą stację!
Na wyświetlaczu stacji pogodowej WS40WH dostępna jest również graficzna prognoza pogody na następne 12-24 godziny. Należy pamiętać, że prognoza ta jest obliczana na podstawie wahań wartości ciśnienia atmosferycznego i ma ograniczoną dokładność, jednak jest ona przydatnym narzędziem do estymowania warunków pogodowych na najbliższe godziny w konkretnym miejscu. W zależności od panujących warunków, dostępne są piktogramy prognozujące pogodę słoneczną, częściowe zachmurzenie, zachmurzenie, deszcz lub śnieg.


Ciśnienie spada – czas na kawkę!
Stacja pogodowa WS40WH posiada wbudowany czujnik do pomiaru bezwzględnego ciśnienia atmosferycznego, a dane z odczytu pojawiają się na wyświetlaczu. Jeśli odczuwasz nagły spadek energii, albo jesteś meteopatą, to wystarczy zerknąć na wyświetlacz i jeśli ciśnienie jest niskie, to znak, że trzeba przygotować sobie filiżankę kawy.

Należy pamiętać, że niniejsza stacja pogodowa odczytuje bezwzględne ciśnienie atmosferyczne, które może różnić się od podawanego w oficjalnych prognozach pogody. Powodem tej różnicy jest to, że ciśnienie względne, podawane w oficjalnych prognozach pogody jest zredukowane do poziomu morza. Ciśnienie bezwzględne, wskazane w tym modelu, to ciśnienie zmierzone w danym miejscu na odpowiedniej wysokości.

Podkręć parametry!
Stacja pogodowa WS40WH została dokładnie skalibrowana w naszym zakładzie produkcyjnym, dodatkowo prognoza pogody skalibruje się automatycznie podczas pierwszych dwóch tygodni użytkowania. Jeśli jednak chcesz ją ręcznie skorygować, możesz to zrobić podczas wykonywania ustawień wstępnych.

Która godzina, który dziś dzień?
Na ekranie LCD dostępny jest również zegar, który może wyświetlać aktualną godzinę w formacie zarówno 12, jak i 24-godzinnym. Dzięki temu stacja pełni również funkcję przydatnego zegarka. Obok zegara dostępny jest też kalendarz, który poinformuje Cię o tym, który aktualnie jest dzień miesiąca i jaki jest dzień tygodnia. Nazwy dni tygodnia dostępne są w siedmiu językach (DE, EN, FR, IT, SP, DU i DA) i mogą być zmienione podczas ustawiania kalendarza.

Halo! Pobudka!
Stacja pogodowa WS40WH posiada też funkcję alarmu, więc jeśli potrzebujesz wcześniej wstać, po prostu ustaw godzinę, o której chcesz, aby włączył się alarm i śpij spokojnie. Alarm włączy się automatycznie, a jeśli będziesz chciał pospać jeszcze chwilę dłużej, włącz funkcję drzemki, a alarm włączy się ponownie za 5 minut. Alarm realizowany jest za pomocą sygnału dźwiękowego, który trwa przez 2 minuty – to wystarczająco długo, aby obudzić nawet największego śpiocha. Alarmu możesz również używać nie tylko do pobudki – możesz traktować go jako przypomnienie o jakichś ważnych wydarzeniach w ciągu dnia, których nie chcesz przegapić.


Wyświetlacz LCD! Ściemniasz? Pewnie, że ściemniam.
Wyświetlacz stacji pogodowej WS40WH posiada funkcję ściemniania – i nie, on nie oszukuje, tylko zmienia jasność podświetlenia i co ważne nie robi tego sam. Ty decydujesz kiedy przyciemnić wyświetlacz, aby nie raził lub żeby był bardziej widoczny. Dodatkowo ma funkcję automatycznego zaprogramowania, kiedy wyświetlacz ma się ściemnić, a kiedy rozjaśnić. Po prostu ustawiasz godzinę, o której najczęściej kładziesz się spać i o której wstajesz, a wyświetlacz odpowiednio przyciemni się i rozjaśni, aby nie zakłócać twojego snu. Prawda, że przydatne?

Zasilanie.
Stację pogodową WS40WH podłączysz do gniazdka za pomocą dostarczonego zasilacza 5 V 1200mA, a bezprzewodowe czujniki zewnętrzne każdy dwiema bateriami typu AA, które znajdują się w zestawie – łącznie jest ich 6 szt. Aby stacja zapamiętywała ustawienia, podczas przerwy w dostawie prądu, potrzebujesz dokupić 3 baterie AA i je zainstalować w komorze zlokalizowanej na tylnej ściance obudowy! Stacja może działać bez tych baterii, tylko po wystąpieniu przerwy w zasilaniu będziesz znów musiał wprowadzić odpowiednie ustawienia. Te opcjonalne baterie mogą służyć również jako alternatywne źródło zasilania, gdy zabierzesz stację na działkę, na której nie masz dostępu do prądu. Przy zasilaniu bateryjnym wyświetlacz będzie się automatycznie wygaszał w celu oszczędzania baterii.

Dodatkowo na ekranie LCD dostępne są wskaźniki poziomu naładowania baterii wszystkich czujników zewnętrznych, tak abyś wiedział kiedy baterie są na wyczerpaniu i żebyś je w porę wymienił.


Ale faza!…księżyca.
W stacji pogodowej WS40WH dostępny jest wskaźnik aktualnych faz księżyca. Jeśli jesteś domorosłym astrologiem lub uważasz, że fazy księżyca mają wpływ na jakość Twojego snu lub na życie emocjonalne, to ta funkcja bardzo Ci się przyda. Jedno spojrzenie na wyświetlacz i już wiesz, czy dziś jest księżyc w nowiu, czy w pełni!

Wszystko na jednym ekranie!
Model WS40WH jest o tyle wyjątkowy, że wskazania ze wszystkich czterech czujników dostępne są jednocześnie na jednym ekranie. Dokładnie widzisz jakie są odczyty z poszczególnych czujników. To bardzo wygodne. Poza tym kolorowy wyświetlacz LCD jest bardzo wyraźny i niezwykle czytelny.

Postawić, czy zawiesić?
Zrób tak, jak Tobie pasuje najbardziej. Obudowa stacji została tak zaprojektowana, że całe urządzenie można postawić na stole, biurku lub parapecie, jak również zawiesić na ścianie, ponieważ w tylnej jej części dostępny jest otwór na haczyk, a przewód zasilający poprowadzony jest w specjalnym kanale, który nie utrudnia takiego montażu. Dołączony w zestawie czujnik bezprzewodowy również ma możliwość zarówno postawienia, jak i powieszenia. Należy pamiętać, aby czujnik umieścić w miejscu osłoniętym od wiatru i deszczu oraz zacienionym, bez bezpośredniego działania promieni słonecznych, które mogą niekorzystnie wpływać na odczyt wartości temperatury i wilgotności.


Zasilanie sieciowe i opcjonalnie bateryjne – dołączony zasilacz 5 V 1200 mA (zasilanie bateryjne 3 x AA – nie załączone w zestawie)

Możliwość zawieszenia i postawienia

Zakresy pomiarów:

 • Zakres pomiaru temperatury wewnętrznej: -10 ~+50℃ / 14 ~122℉.
 • Zakres pomiaru temperatury zewnętrznej: -30~+60℃ / -22~140℉.
 • Zakres pomiaru wilgotności wewnętrznej i zewnętrznej: 1 %-99 %


Wymiary i wagi

 • Wymiary urządzenia: 175 x 31 x 122 mm
 • Wymiary wyświetlacza: 128 x 80 mm
 • Waga netto urządzenia: 0,238 kg
 • Wymiary czujnika: 43 x 22 x 110 mm
 • Wymiary wyświetlacza czujnika: 25 x 17 mm
 • Waga netto czujnika: 0,05 kg


Zawartość opakowania

 • Stacja pogodowa – 1 szt.
 • Bezprzewodowy czujnik zewnętrzny – 3 szt.
 • Baterie AA – 6 szt.
 • Zasilacz sieciowy – 1 szt.
 • Instrukcja obsługi – 1 szt. (zawiera języki EN, PL, CS, SK, LT, LV, ET, HU, BG, RO, EL, HR, SL)

  * Dokładność pomiarów: temperatura: +/- 1℃ w zakresie od 0 do 50℃ i +/- 1,5 ℃ poza tym zakresem | wilgotność: +/- 5 % w zakresie od 40 do 70 % i 8 % poza tym zakresem

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl