Dekoder Signal DVB-T2 T2-Box

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 149,00 zł 149.00
ilość szt

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Signal
Kod produktu: T2-BOX

Opis

Dekoder Signal DVB-T2 T2-Box

UNIWERSALNY, UCZĄCY SIĘ PILOT

Dołączony do zestawu pilot pozwala na jednoczesne sterowanie odbiornikiem oraz telewizorem (po wykonaniu prostej procedury programowania pilota). Dla telewizora przewidziano możliwość jego włączania i wyłączania, regulacji głośności oraz zmiany wejścia wideo. Eliminuje to konieczność używania dwóch pilotów.
 
SZYBKI START

Odbiornik jest gotowy do użycia od razu po włączeniu zasilania. Szybki przewodnik instalacji pozwala na automatyczne przeskanowanie całego pasma telewizyjnego oraz uszeregowanie znalezionych programów według wstępnie wybranego kryterium. W przypadku, gdy użytkownik woli manualnie wybrać przeszukiwane częstotliwości kanałów może pominąć przewodnik i wybrać właściwą opcję z menu odbiornika
 
HDMI CEC – WŁĄCZANIE I WYŁĄCZANIE TV PRZEZ ZŁĄCZE HDMI

Funkcja HDMI-CEC integruje systemy sterowania kompatybilnych urządzeń, połączonych za pośrednictwem kabla HDMI. Umożliwia to obsługę telewizora i dekodera za pomocą tego samego pilota - nawet bez konieczności programowania pilota uniwersalnego. W przypadku, gdy telewizor do którego podłączony jest odbiornik obsługuję funkcję HDMI-CEC, włączenie/wyłączenie odbiornika spowoduje automatyczne włączenie/wyłączenie telewizora. Jest to kolejny sposób na uniknięcie konieczności stosowania dwóch pilotów zdalnego sterowania. Funkcja HDMI-CEC może przybierać nazwy handlowe charakterystyczne dla danego producenta sprzętu RTV, np.: Anynet+ (Samsung), Aquos Link (Sharp), BRAVIA Link/Sync (Sony), CE-Link (Toschiba), EasyLink (Philips), SimpLink (LG), VieraLink (Panasonic). W niektórych modelach telewizorów (np. Samsung UE46ES6800S, UE32H5500) jest możliwość sterowania tunerem SIGNAL pilotem od telewizora (włączanie, zmiana kanałów, ustawienie głośności, wywołanie menu tunera).
 
TRYB HOTELOWY

Tryb hotelowy to praktycznie niespotykana w odbiornikach DVB-T2 funkcja pozwalająca na zablokowanie możliwości zmiany jakichkolwiek parametrów w menu odbiornika. Po jej aktywowaniu, użytkownik może jedynie przeglądać listę kanałów, zmieniać program, zmienić ścieżkę dźwiękową oraz regulować głośność. Wszystkie inne funkcje pozostają zablokowane a ich zmiana wymaga podania zdefiniowanego wcześniej hasła. Funkcja ta jest niezwykle przydatna w hotelach, szpitalach i innych obiektach, w których z odbiornika korzystać może wiele osób.
 
EKSPORT LISTY PROGRAMÓW NA PAMIĘĆ USB
 
Odbiorniki Signal wyposażono w unikalną jak na ten rodzaj sprzętu funkcjonalność pozwalającą na eksport oraz import listy kanałów z pamięci USB. Ta banalnie prosta i szybka w realizacji funkcja przyda się wszędzie tam, gdzie użytkowana jest większa liczba odbiorników, na których zachowana ma być ta sama - inna, niż domyślna kolejność programów. W szczególności funkcja ta przyda się w hotelach. Funkcja ta połączona z funkcją trybu hotelowego zagwarantuje obecność informacyjnego programu hotelowego zawsze na 1 pozycji na liście kanałów.
 
ODTWARZACZ MULTIMEDIÓW

Odbiornik umożliwia również odtwarzanie multimediów takich jak: filmy w różnych formatach wideo, muzyka, czy zdjęcia. Multimedia odtwarzane mogą być z zewnętrznego nośnika USB. W zależności od wybranego w menu odbiornika typu multimediów, tuner wyświetli wyłącznie te interesujące użytkownika.
 
PVR

Możliwe jest również nagrywanie audycji i programów telewizji naziemnej "w locie" lub zaplanowanie nagrywania z EPG z możliwością późniejszego odtworzenia. Pliki zapisywane są na zewnętrznym nośniku pamięci. Przy zaplanowanym nagraniu odbiornik włączy się automatycznie, aby nagrać wybraną audycję. Nagrane pliki można odtworzyć przy pomocy wbudowanego odtwarzacza lub np. na komputerze PC.
 
BEZPIECZNA EKSPLOATACJA

Signal T2-BOX posiada kompaktową obudowę. Obudowa ta i przemyślanie zaprojektowany układ scalony powodują, że Signal T2-BOX nie osiąga temperatur, które mogą stanowić zagrożenie dla jego poprawnej pracy. Testy wykonane termowizyjną kamerą Hikvision DS-2TP23-10VM/W pokazały że obudowa nagrzewa się jedynie do 38oC.
 
WYSOKA CZUŁOŚĆ

Przeprowadzone testy wykazały, że odbiorniki Signal posiadają czułą głowicę i są w stanie odebrać nawet bardzo słabe sygnały. Deklarowana czułość na poziomie 30 dBμV potwierdzona została w teście z nadajnika Kraków - Chorągwica. Odbiorniki były w stanie poprawnie odebrać sygnał na kanale 22 o mocy 30,4 dBμV, MER 18,5 dB oraz BER 5x10^-3. Naturalnie, takie parametry sygnału nie są gwarancją poprawnego odbioru w każdej lokalizacji i przez cały czas użytkowania odbiornika.
 
 
Specyfikacja:
 
Cechy szczególne tunera SIGNAL T2-BOX:
 • wyświetlacz LED
 • dodatkowe złącze SCART dla starszych modeli telewizorów
 • wbudowany zasilacz sieciowy AC 230 V
Cechy wyróżniające odbiorników DVB-T2 Signal:
 • Odbiór telewizji naziemnej w standardzie DVB-T2
 • Obsługa kodowania HEVC (H.265/MPEG-H)
 • Odbiór dźwięku w standardzie MPEG-2 Audio Warstwa 2 i Dolby E-AC-3
 • Tryb hotelowy
 • Funkcja HDMI CEC - włączenie tunera powoduje uruchomienie telewizora i na odwrót
 • Kopiowanie listy programów
 • Uniwersalny, uczący się pilot
 • Semi-Twin Tuner - możliwe jest nagrywanie jednego kanału i jednoczesne oglądanie innego, pod warunkiem, że są na tym samym multipleksie
 • Wielojęzyczne menu: polski, angielski, niemiecki, czeski, węgierski, słowacki, chorwacki, portugalski, włoski
 • Odbiór kanałów wysokiej rozdzielczości (High Definition)
 • Obsługa programowalnych timerów
 • Obsługa ścieżki dźwiękowej z audiodeskrypcją
 • Obsługa teletekstu i napisów ekranowych
 • Obsługa Logical Channel Number (LCN)
 • Możliwa ręczna zmiana kolejności programów i ich numeracji
 • Elektroniczny Przewodnik Programów (EPG)
 • Funkcja PVR Ready
 • TimeShift
 • Odtwarzacz multimediów
 • Bardzo wysoka czułość głowicy DVB-T2 (30 dBμV)
 • Niska emisja ciepła (obudowa nagrzewa się do max. 40oC)
 • Tuner nie posiada możliwości podłączenia do Internetu

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium